< Helal Gıdanın Yeri ve Önemi" Paneli Düzenlendi | ziraat fakültesi | Tarım haberleri Son dakika tarım haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Helal Gıdanın Yeri ve Önemi" Paneli Düzenlendi
01 Aralık 2012 Cumartesi Saat 15:20
Denizli'de, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından "Helal gıdanın yeri ve önemi" konulu panel düzenlendi.

Denizli'de, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından "Helal gıdanın yeri ve önemi" konulu panel düzenlendi. 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen panelde konuşan Diyanet İşleri Bakanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Muhlis Akar, "helal gıda" tüketmenin Müslüman kimliğinin korunması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. 

"Helal gıda" logosu taşıyan ürünleri tercih etmek gerektiğini ifade eden Akar, "Çünkü insanoğlu günümüz şartlarında ne tükettiğinin farkına varamıyor. 

'Helal gıda' logolu ürünleri tercih etmek, hem sağlık hem de dini yönden yararlı olacaktır. Tüm Müslümanlara 'helal gıda' tüketmeleri konusunda tavsiyede bulunuyorum" dedi. 

TSE Ürün Belgelendirme Başkanlığı Helal Gıda Belgelendirme Uzmanı Özhan Gündüz ise "helal gıdanın" belgelendirme süreci hakkında bilgi verdi. 

Panele, TSE Ürün Belgelendirme Başkanlığından Özhan Gündüz, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve rektör yardımcısı Sebahattin Nas, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nden gıda sorumlusu İlhami Şahin, TSE Denizli Belgelendirme Müdürü Ahmet Arıkan ve öğrenciler katıldı. 

Bu yazı toplamda 4662 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.