< TARIM BAKANLIĞI 2020 YILI 1163 ADET MÜHENDİS ALIM İLANI | ziraat fakültesi | Tarım haberleri Son dakika tarım haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARIM BAKANLIĞI 2020 YILI 1163 ADET MÜHENDİS ALIM İLANI
28 Mart 2020 Cumartesi Saat 14:01
Tarım ve Orman Bakanı Tarih Verdi! Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman, Hangi Kadrolara Yapılacak?

Bakan Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağını açıkladı ve müjdeyi verdi yakında başvurular başlayacak. Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabı üzerinden alım yapılacak personellerin dağılımını da açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre; 1,163 mühendis, 11 sağlık teknikeri, 50 teknisyen, 139 tekniker ve 790 veretiner hekim alınacak.

arım ve Orman Bakanlığı mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker, veteriner hekim kadroları için personel alacak. Bizzat Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamayla başvuru detayları öğrenildi. Toplam 2 bin 153 personel alımı için başvurular yakında başlayacak. Bakan'ın açıklamaları haberimizde... Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli tarihleri açıkladı; "Bakanlığımızdaki 2 bin 153 kadroya ilişkin atamalar 15-22 Mayıs'ta ÖSYM üzerinden yapılacak. Bu tarihlerde 790 veteriner hekim, 699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri ataması yapacağız." Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık ve bağlı kuruluşlarda istihdam edilen memur adaylarının, Antalya'nın Kemer ilçesindeki bir otelde devam eden temel eğitimlerinde yaptığı konuşmada müjdeli bir haber verdi; Pakdemirli yaptığı açıklamada; "Bakanlığımızla ilgili müjdeyi açıklamak istiyorum, çok uzun zamandır bekleniyordu. Tarım ve Orman Bakanlığımıza mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker, veteriner hekim branşlarında toplam 2 bin 153 personel alımı yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan teşekkür ediyorum. Başvuru tarihi en yakın zamanda Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir, hayırlı uğurlu olsun. İhtiyaç oldukça Bakanlığımız kendisine kadrolu eleman alımı konusunda gerekli başvuruları, gerekli kurumlara yapıyor, izinleri alıyor ve devam ediyor. Özellikle meslek mensuplarımıza tavsiyem, Bakanlığımızda çalışmak ödüldür, müjdedir ama eğer bunun için bugün imkan yoksa Bakanlığımızın kapısında beklemeyelim, çıkalım, dışarıda staj dahi olsa mutlaka çalışalım. Çünkü bizim 21. yüzyılda dışarıda çalışmış, özel sektörü bilen, özel sektör mantığıyla yetişmiş memurlarımıza, Bakanlık çalışanlarımıza ihtiyacımız var. Bunu unutmayalım. Bakanlıkta çalışmak gönlümüze düştüyse çalışalım ama bir yandan da kendimizi geliştirmenin yoluna bakalım." BAKAN PAKDEMİRLİ TWİTTER’DAN DUYURDU Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere – 1.163 Mühendis, – 11 Sağlık Teknikeri, – 50 Teknisyen, – 139 Tekniker – 790 Veteriner Hekim Toplamda 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapıyoruz.  Genç kardeşlerime hayırlı olsun. paylaşımında bulundu.

Bu yazı toplamda 2239 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.